DomůGalerieKontaktRunning Away
Running Away

Špatně pochopené "fakty" o zvířatech

18. srpna 2015 v 18:34 | Drasauri |  Zajímavosti
Znáte ta lidová "moudra", která jsou naprosto jasná a budou platit až do konce světa? Pojďme jich pár zbořit, vždyť jsou to nesmysly.

Včela Vás dokáže píchnout jenom jednou, zato vosa Vám může dát žihadlo znovu a znovu.

Tak zní to pravidlo, že jo? Ne tak docela. Na světě je asi 20 000 druhů včel a pouze medonosné včely dokáží použít žihadlo jen jednou. To je proto, že jejich žihadlo má na sobě ostny, které se po probodnutí kůže oběti zaseknout v oběti jako rybářský háček v tlamě chycené ryby. Jakmile se včela pokusí odletět, nechá za sebou žihadlo s jedovým váčkem, který je připojen k vnitřnostem živočicha. Včera tak vlastně doslova sama sebe roztrhne zevnitř a do několika minut umírá.

Naproti tomu ostatní druhy včel a vos mají žihadlo hladké a mohou Vás píchnout kolikrát budou chtít. Vlastně ani naše včely neumírají pokaždé, když dají někomu žihadlo. Pokud cíl nemá dost tlustou kůži (typicky se jedná o jiného zástupce hmyzu) je včela schopná žihadlo bez újmy vytáhnout a bodnout znovu a to i několikrát. Dalším faktem, který tento mýtus upravuje je i to, že některé vosy stejný typ žihadlo s ostny a když píchnou svou oběť, je to pro ně také fatální.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama