DomůGalerieKontaktRunning Away
Running Away

Snížený výkon počítače - ŘEŠENÍ

13. března 2015 v 8:20 | Drasauri

Poslední dobou se množí zprávy o tom, že náš slavný český Uložto.cz (aktuálně platí i pro torrenty) obsahuje tisíce souborů, které jsou infikovány programy, které "kradou" výkon. Souvisí to s "těžením" virtuální měny BitCoin, která vlastně vzniká výpočtem milionů složitých matematických příkladů.

Pro tyto výpočty je nutné použít velice výkonné počítače, nebo zapojit více počítačů do systému distribuovaných výpočtů - a pokud jste cokoliv z Ulož.to stahovali v poslední době také, je možné, že jste se stali obětí tohoto nenápadného kyberzločinu.

Nežádoucí software se ukrývá pod různými názvy souborů, zpravidla se vždy jedná o spustitelné soubory typu .exe a často se maskují jako lokalizační balíčky pro počeštění her. Po instalaci a spuštění se však do počítače dostane program, který využije napadený počítač k distribuovanému těžení bitcoinů. Počítač tak bude stále vytěžován - Vám budou padat náročnější programy - a autorovi softwaru bude nepřímo vydělávat peníze.


Které soubory mají vysokou šanci, že jsou infikované?

  • jakýkoliv soubor označený jako instalační balíček češtiny
  • drtivá většina minecraftových složek a modových balíčků pro minecraft
  • torrenty z neprověřeného prostředí
Jak se těchto nežádoucích "návštěvníků" zbavíme?
1) Jako prevenci si stáhnout nebo koupit spolehlivý antivir - např. Avast.
2) Když už program v počítači je a antivir nic nehlásí je nejjednodušší a mnou už několikrát úspěšně vyzkoušený program Combofix. Stačí ho spustit a on sám všechny nežádoucí soubory najde a vymaže.
Pokud Vám tento článek pomohl, budu ráda, když mi tu necháte komentář. :)
Více na: http://www.zive.cz/bleskovky/na-ulozto-se-rozmohl-malware-ktery-krade-vykon-pocitacum/sc-4-a-169987#utm_medium=selfpromo&utm_source=zive&utm_campaign=copylink
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama